how to create your own site

KOTŁY ZASYPOWE NA WĘGIEL

Kotły grzewcze typu SKG

Tradycyjne kotły zasypowe spełniające wymagania 5-klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz Ekoprojektu.

Tradycyjny piec na węgiel i drewno

Kotły SKG

Kotły węglowe spełniające wymagania 5-klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz ekoprojektu, w których zminimalizowana została emisja szkodliwych spalin do środowiska m.in. dzięki spalaniu dymu co dodatkowo wpływa na zwiększenie sprawności kotła i wydłużenie jego pracy na jednym zasypie.

Kocioł przystosowany do zamontowania miarkownika ciągu, który ma za zadanie utrzymanie określonej temperatury pieca.

W kotłach typu SKG zastosowano poziome ułożenie płomienic, dzięki czemu uzyskaliśmy znacznie większą komorę zasypową co pozwala na załadowanie pieca większą ilośią opału.

Klapka krótkiego i długiego obiegu spalin ułatwia rozpalanie w kotle poprzez zwiększenie ciągu kominowego co jednocześnie wpływa na znaczne ograniczenie cofania się dymu do kotłowni.

Do produkcji kotłów stosujemy certyfikowaną blachę kotłową P265GH o podwyższonej odporności na działanie wysokich temperatur i ciśnienie, którą dostarcza nam lider światowego rynku w dziedzinie wyrobów stalowych - ArcelorMittal. Ponadto dzięki zastosowaniu zaginarek krawędziowych ograniczamy ilość elementów spawanych na kotłach co gwarantuje dłuższą żywotność pieca.


Dostępne moce kotłów: 10, 15, 20, 25 kW | Certyfikat do pobrania

Tradycyjny piec na węgiel i drewno
Tradycyjny piec na węgiel i drewno
Tradycyjny piec na węgiel i drzewo

Elementy zestawu

Wymiennik ciepła, instrukcja obsługi sterownika, dokumentacja techniczno-ruchowa kotła z kartą gwarancyjną. 

Zalety kotłów: 

Nowoczesny design, niższa emisja szkodliwych spalin do środowiska - spalanie dymu, duże drzwiczki umożliwiające łatwy zasyp kotła, łatwa obsługa i proste czyszczenie, lewe lub prawe drzwiczki, lewa i prawa wyczystka dolna, certyfikowana blacha kotłowa P265GH - 6mm, 5 lat gwarancji.

Opcje dodatkowe

Możliwość zamontowania wentylatora wyiągowego.

P.W. "Bucior"... od 1984r. | Rogóźno, ul. Zamojska 4, 22-600 Tomaszów Lubelski | Tel. 511 30 30 30