KOTŁY ZASYPOWE NA WĘGIEL

Kotły grzewcze typu SKD

Tradycyjne kotły zasypowe spełniające wymagania 5-klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz Ekoprojektu.

free website templates
Tradycyjny piec na węgiel i drewno

Kotły SKD

Tradycyjne kotły węglowe spełniające wymagania 5-klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz ekoprojektu, w których zminimalizowana została emisja szkodliwych spalin do środowiska m.in. dzięki spalaniu dymu co dodatkowo wpływa na zwiększenie sprawności kotła i wydłużenie jego pracy na jednym zasypie. Pracę kotła wspomaga układ sterujący w postaci wentylatora i sterownika dzięki którym możliwe było uzyskanie automatycznego oddymiania komory paleniskowej - po otworzeniu drzwiczek zasypowych dym jest automatycznie wyciągany z pieca i nie cofa się do kotłowni.

Do produkcji kotłów stosujemy certyfikowaną blachę kotłową P265GH o podwyższonej odporności na działanie wysokich temperatur i ciśnienie, którą dostarcza nam lider światowego rynku w dziedzinie wyrobów stalowych - ArcelorMittal. Ponadto dzięki zastosowaniu zaginarek krawędziowych ograniczamy ilość elementów spawanych na kotłach co gwarantuje dłuższą żywotność pieca.

Piec wyposażony jest w mikroprocesorowy regulator temperatury przeznaczony do sterowania wentylatorem kotła, załączania pompy obiegowej w instalacji grzewczej, pompy ładującej podgrzewacz ciepłej wody użytkowej oraz dodatkowo pompy mogącej pracować jako pompa cyrkulacyjna lub pompa obiegu 2.


Dostępne moce kotłów: 12, 16, 20, 24 kW

Tradycyjny piec na węgiel i drewno. Kotły 5 klasy, ekoprojekt. Tomaszów Lubelski
Kotły na węgiel i drewno. Kotły Tomaszów Lubelski
Tradycyjny kocioł na węgiel i drzewo. Piec na drewno, piec węglowy

Elementy zestawu

Wymiennik ciepła, wentylator wyciągowy, sterownik elektroniczny na 3 pompy, instrukcja obsługi sterownika, dokumentacja techniczno-ruchowa kotła z kartą gwarancyjną. 

Zalety kotłów: 

Nowoczesny design, niższa emisja szkodliwych spalin do środowiska - spalanie dymu, automatyczne oddymianie komory spalania przy otwieraniu drzwiczek zasypowych, czujnik / sygnalizacja otwartych drzwi zasypowych, duże drzwiczki umożliwiające łatwy zasyp kotła, łatwa obsługa i proste czyszczenie, lewe lub prawe drzwiczki, lewa i prawa wyczystka dolna, blacha 6mm, 5 lat gwarancji.

Opcje dodatkowe

Możliwość podłączenia panelu pokojowego

P.W. "Bucior"... od 1984r. | Rogóźno, ul. Zamojska 4, 22-600 Tomaszów Lubelski | Tel. 511 30 30 30