html website templates

KOTŁY NA EKOGROSZEK I PELLET

Bezdymne spalanie paliwa.

Automatyczne kotły na ekogroszek i pellet, spełniające wymagania 5-klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz Ekoprojektu.

Piec z podajnikiem na ekogroszek, piec na pellet, piec na ekogroszek, kotły co na ekogroszek, kotły na pellet.

Kotły automatyczne

Ekologiczne i niezawodne kotły spełniające wymagania 5-klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz Ekoprojektu dzięki czemu zminimalizowana została emisja szkodliwych substancji i pyłów do środowiska, a spalanie paliwa odbywa się bezdymnie. Kocioł przeznaczony jest do pracy w trybie automatycznym, w którym podajnik w sposób cykliczny podaje eko-groszek do pieca, dzięki czemu spalana jest niewielka ilość paliwa potrzebna aby zapewnić określoną temperaturę. Obsługa kotła sprowadza się do okresowego czyszczenia popiołu oraz napełniania kosza zasypowego, a jednorazowy zasyp wystarczy na 5-10 dni w zależności od zapotrzebowania domu na energię cieplną.

Do produkcji kotłów stosujemy certyfikowaną blachę kotłową P265GH o podwyższonej odporności na działanie wysokich temperatur i ciśnienie, którą dostarcza nam lider światowego rynku w dziedzinie wyrobów stalowych - ArcelorMittal. Ponadto dzięki zastosowaniu zaginarek krawędziowych ograniczamy ilość elementów spawanych na kotłach co gwarantuje dłuższą żywotność pieca.

Sterownik posiada czytelny wyświetlacz i bardzo intuicyjne funkcje w menu. Zapewnia utrzymanie zadanej temperatury wody w kotle wyposażonym w automatyczny, ślimakowy podajnik paliwa. Dzięki zaawansowanym funkcjom zapewnia ekonomiczną i automatyczną pracę podajnika a jednocześnie pełną kontrolę nad pompą c.o., c.w.u., pompą ogrzewania podłogowego oraz cyrkulacyjną.

Podajnik ślimakowy przeznaczony do spalania paliw stałych w procesie ciągłym. Zadaniem urządzenia jest automatyczne zasilanie i spalanie paliwa. Żeliwne palenisko gwarantuje długotrwałą i bezawaryjną pracę.


Dostępne moce kotłów: 7, 11, 15, 20, 25 kW

Kotły na ekogroszek, kotły na pellet, kotły 5 klasy, Lubelskie
Piec z podajnikiem na ekogroszek i pellet
Kotły 5 klasy, ekoprojekt. Piec na ekogroszek, piec pelletowy w Tomaszowie Lubelskim

ELEMENTY ZESTAWU

Wymiennik ciepła, układ nawęglania, wentylator nadmuchowy, kosz zasypowy (ok. 175 kg eko-groszku), sterownik elektroniczny na 4 pompy, wentylator nadmuchowy, termometr tarczowy, instrukcja obsługi sterownika, dokumentacja techniczno-ruchowa kotła z kartą gwarancyjną.

ZALETY KOTŁÓW

Nowoczesny design, bezdymne spalanie paliwa, zminimalizowana emisja szkodliwych substancji i pyłów do środowiska, duże drzwiczki umożliwiające łatwy dostęp do palnika, łatwa obsługa i proste czyszczenie od przodu, dowolna strona montażu podajnika, lewe lub prawe drzwiczki, osuszacz paliwa, blacha 6mm, 5 lat gwarancji.

OPCJE DODATKOWE

Możliwość rozbudowy o moduł internetowy oraz elektroniczną zawleczkę.

P.W. "Bucior"... od 1984r. | Rogóźno, ul. Zamojska 4, 22-600 Tomaszów Lubelski | Tel. 511 30 30 30